Jak wygląda terapia osteopatyczna?


Jak wygląda terapia osteopatyczna?

Nieodzownym początkiem każdej pierwszej wizyty jest bardzo dokładny wywiad medyczny mający na celu określenie głównego problemu oraz czynników mogących wpływać na aktualne dolegliwości. Bardzo ważną kwestią jest analiza dotychczasowych wyników badań i na podstawie tego ustalenie wskazań i przeciwskazań do dalszego postępowania.

Kolejnym krokiem każdej wizyty jest dokładne badanie, które składa się z:

  • Badania ortopedycznego, polegającego na ocenie ruchomości stawów, jakości oraz zakresu ruchu.
  • Badania neurologicznego, uwzględniającego badanie nerwów czaszkowych, odruchów ścięgnistych, testów rozciągowych dla nerwów obwodowych, badania czucia i siły mięśniowej.
  • Badania osteopatycznego, które polega na ocenie napięcia tkanek w całym ciele. Ocenia się zaburzenia ruchomości miedzy narządami oraz odczucie ich sztywności i przesuwalności względem siebie. Jest to forma badania, którą jako jedyni stosują osteopaci. Wymaga ona bardzo dokładnej i wieloletniej nauki badania palpacyjnego oraz szczegółowej znajomości anatomii topograficznej i palpacyjnej.

Pierwsza wizyta to również terapia pacjenta ukierunkowana na prace z problemem. Terapia osteopatyczna nie dotyczy tylko miejsca bólu. Skupia się również na ukrwieniu, unerwieniu, przepływie płynów tkankowych mających wpływ na miejsce dolegliwości. Taki sposób pracy powoduje, że uszkodzone, bolesne miejsce jest lepiej ukrwione i lepiej unerwione, nie dochodzi do zastoju płynów tkankowych a co za tym idzie szybciej się regeneruje. Ze względu na to, pacjenci odczuwają poprawę stanu zdrowia już po pierwszej wizycie. Ilość wizyt terapeutycznych jest zależy od kilku czynników m in od: czasu trwania dolegliwości, chorób współistniejących, czynników zewnętrznych, przyjmowanych leków, sposobu pracy itp. Z reguły problem zostaje rozwiązany w ciągu 3-4 wizyt. Niejednokrotnie się zdarza, że wyraźna poprawa następuje już po jednej wizycie.

Kolejne wizyty to głównie weryfikacja wyniku i odczuć pacjenta po poprzedniej wizycie oraz dalsza terapia ukierunkowana na poprawę stanu zdrowia.
W momencie, gdy wynik 1 terapii nie jest satysfakcjonujący dla pacjenta, stosuję często inne techniki lub inny rodzaj pracy np. bardziej nastawiony na przepływ płynów tkankowych i poprawę odpływu żylnego.

Każda wizyta kończy się również omówieniem zaleceń do domu.

Terapia jest zróżnicowana w odniesieniu do regionu ciała i problemu.

Kontakt

Zapraszam Cię do jednego z moich gabinetów po uprzedniej rejestracji.


Mielec

ul. Sandomierska 17/4
Nad oddziałem Poczty Polskiej. Tzw. "zielony rynek".
Koszt wizyty: 200 zł.

Orzesze

ul. Rynek 17a
Obok sklepu Biedronka. Nad Apteką i bankiem.
Koszt wizyty: 200 zł.
Michał Rżany - ZnanyLekarz.pl
Rejestracja

Rejestracja

Zarejestruj się na wizytę. Możesz to zrobić telefonicznie, albo za pośrednictwem serwisu ZnanyLekarz.pl.

794 929 813
Kontakt w nagłych przypadkach

Kontakt w nagłych przypadkach

Ból jest nie do zniesienia? Możesz skontaktować się ze mną osobiście.

509 587 480
Kontakt mailowy

Kontakt mailowy

Możesz skontaktować się ze mną także drogą mailową.

mail
ABC pierwszej wizyty
Regulamin gabinetu